mypagemypage

روش نگهداری آزالیا

                                                          

کاشت و مراقبت از گل آزالیا

برای حفظ سلامت گل آزالیا، ضروری است که یک محل مناسب را برای کاشت انتخاب کنید. گل آزالیا واقعا جذاب است حتی زمانی که به تنهایی کاشته می شود، با این حال کشت انبوه در مناطق بزرگتر، مانند مناطقی که از درخت پوشیده شده است بسیار جذاب تر است.

گل آزالیا باید در بهار کاشته شود، ترجیحا در یک مکان خنک یا یک مکان با سایه جزیی. آفتاب کامل، به خصوص در آب و هوای جنوبی، می تواند باعث سوختگی برگ ها شود، همچنین در سایه سنگین آن ها از اکسیژن کافی محروم می شوند و در نتیجه رشد گل ضعیف می شود.

بهترین خاک برای گل آزالیا

آزالیا را همچنین می توان در گلدان هم کاشت. قبل از کاشت باید به خاک کمپوست داده شود. برای حفظ رطوبت و دمای خاک باید به خاک مالش داده شود. تغذیه و کوددهی مکرر به گل آزالیا نیاز نیست.

با این حال، اگر مقادیر نیتروژن در خاک کم باشد، استفاده از کود برای جلوگیری از کمبود مواد مغذی لازم است. علائم کمبود مواد غذایی در خاک شامل توقف رشد، زرد شدن برگ ها و یا افتادن برگ ها در اوایل رشد است. کود دهی و تغذیه به این گیاه باید از اواخر بهار تا اوایل پاییز انجام شود.

بیماری ها و آفات شایع گل آزالیا

حشره هایی که می توانند گل آزالیا را تحت تاثیر قرار دهند شامل ساس و کنه عنکبوت است. حشرات بیشتر در مناطقی که آفتاب کامل باشد به گیاه حمله می کنند.

سوختگی برگ، لکه های برگی و پوسیدگی ریشه بیماری های شایع گل آزالیا هستند.

با کاشت آزالیا در خاک با زهکشی خوب و حفظ رطوبت با استفاده از مالش، معمولا احتمال آسیب به گیاه کم می شود.

کرج - مهرشهر - بلوار ارم - ابتدای بلوار شهرداری - نبش دانش شرقی (گلفروشی نیلوفرآبی)
وایبر ، تلگرام ، لاین ، واتس آپ   Contact Us :  0933 624 4421   👉🏻 👉🏻 👉🏻
Tel: (026) 33410003        
Join us in telegram channel : @NiloofareabiMehrshahr
Fallow us in instagram : Goleniloofareabi
Top