mypagemypage

روش نگهداری سیکاس

نحوه نگهداری گلدان سیکاس 

مکان مناسب پرورش
این گیاه مخصوص مناطق گرمسیری به خصوص گرم و مرطوب است. در شمال کشور می توان آنرا در هوای آزاد کاشت. سیکاس به نور زیاد نیاز دارد. مکان های سایه آفتاب برای آن مناسب است. حداقل دمای مناسب در شب ، ۱۳ تا ۱۶ و در روز بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است. این گیاه در نور غیر مستقیم یا نور فیلتر شده خورشید به خوبی رشد می کند. حداقل نور مصنوعی که جواب نیاز آن را بدهد ۴۰۰ شمع است. این گیاه حساس به سرما است ولی تا دمای منفی ۵ درجه را تحمل می کند.
مراقب ها
در نزدیکی طوقه سیکاس غده های کوچکی به اندازه نخود رشد و نمو می کنند که باید به دقت از آنها مراقبت کرد. نگهداری این غده ها در سلامت سیکاس موثر است. هر چند هنوز علت آن مشخص نیست. گیاه به رطوبت متوسط احتیاج دارد. یعنی خاک باید همیشه مرطوب باشد ولی لجنی نشود. این گیاه به رطوبت نسبی هوای بالایی در حد ۷۰ تا ۹۰ درصد نیاز دارد.
خاک مناسب
رشد و نمو سیکاس در محیطی مرطوب و روشن و در خاکی مملو از مواد آلی نظیر تورب و خاک برگ همراه با مقداری ماسه به خوبی انجام می پذیرد. سیکاس در خاک برگ خالص و خاک های جنگلی نیز خوب رشد می کند. خاک باید کمی قلیایی یعنی ph آن بین ۷ تا ۷.۵ باشد.
 تعویض گلدان این گیاه در اوایل فصل بهار مناسب است. مخلوط خاک شامل یک پیمانه خاک رس، یک پیمانه پیت موس و یا خاک برگ و یک پیمانه ماسه شسته برای گیاه مناسب است.
آبیاری :
این گیاهان به آبیاری مفصل نیاز ندارند ولی خاک گلدان آن ها در فواصل آبیاری باید خشکی معتدلی داشته باشد.
کرج - مهرشهر - بلوار ارم - ابتدای بلوار شهرداری - نبش دانش شرقی (گلفروشی نیلوفرآبی)
وایبر ، تلگرام ، لاین ، واتس آپ   Contact Us :  0933 624 4421   👉🏻 👉🏻 👉🏻
Tel: (026) 33410003        
Join us in telegram channel : @NiloofareabiMehrshahr
Fallow us in instagram : Goleniloofareabi
Top